\

CYKLONÁREZ 2 – ÚDRŽBA MOZGOV

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

O preteku

Dátum: 13.1.2018
Miesto: Partizánska Ľupča
Druh pretekov: Cyklopreteky
Organizátor:
Spoluorganizátori:

Organizačný výbor:
Riaditeľ:
Veliteľ tratí:
Hlavný rozhodca:
Časomiera: Snowski.sk
Zdravotné zabezpečenie:
Prihlášky: preteky.snowski.sk
Informácie: ahoj@bicyklomposlovensku.sk

Štartovné: 15€


Program

7:30 - 10:30 Registrácia
11:00 štart preteku
14:00 vyhlásenie výsledkov na chate a ukončenie akcie
14:20 - 15:00návrat pretekárov

Kategórie

Fatbike muži/ženy
MTB muži/ženy
E-bike

TRASY

TRASA ZÁKLADNÁ – 17km 630metrov stúpanie

Vedie z Partizánskej Ľupče po asfaltovej ceste (dúfame, že bude zasnežená) Ľupčianskou dolinou v neustálom no veľmi miernom stúpaní. Po zhruba 14tich kilometroch nasleduje odbočka do osady Magurka a tri kilometre cesty, ktorá stúpa oveľa prudšie. „Bič plieska na konci“ platí doslova aj tu, posledné zvyšky síl z vás vysaje záverečné stúpanie.

TRASA ŤAŽKÁ - 21km, 1000metrov prevýšenie

vedie z Partizánskej Ľupče, odbočuje na poľnú cestu smerujúcu do Liptovských Kľačian a z nej sa hodíte na lesnú cestu. Dlhým traverzom vystúpite pod vrchol Prednej Magury. Ďalej čaká na pretekárov zjazd lesnou cestou (nič strmé) späť do Ľupčianskej doliny. Tam sa trasa napojí na Základnú trasu a pokračuje miernym stúpaním hore dolinou až po odbočku do osady Magurka, kde rovnako ako na prvú skupinu číha trojkilometrové stúpanie s krutým záverom. POZOR! Túto trasu zatiaľ nemáme povolenú, rozhodne sa vo štvrtok, v najhoršom pôjdu všetci pretekári základnú trasu.

ĎALŠIE INFO

Súťažný poriadok

Kapacita pretekárov je 70 ľudí spolu v oboch kategóriách. Registrácia na štarte nebude možná. Účastníci prvého ročníka už pozvánky dostali. Ak sa chceš pripojiť do skupiny bojovníkov, máš čas na registráciu do 14. decembra. O deň neskôr budeme losovať o voľné fleky.

POVINNÁ VÝBAVA A VÝSTROJ PRETEKÁRA

Na trasu budú pustení len jazdci s cyklistickou prilbou riadne upevnenou na hlave. Pretekári, ktorí si prilbu snímu počas jazdy, budú diskvalifikovaní. Odporúčame teplé oblečenie, dlhé rukavice a teplé topánky prípadne zimné návleky.

UPOZORNENIE

Organizátori si vyhradzujú právo na zmenu trasy, zmenu času štartu, doplnenie povinnej výbavy aj prehodnotenie kategórii. Pretekári sa počas preteku musia riadiť pokynmi organizátorov.

Kontakt


Mobil:

V prípade akýchkoľvek otázok alebo pripomienok nás kontaktujte prosím.


e-mail: